Przedszkole Montessori

Jesteśmy niepubliczną placówką oświatową, która spełnia wszystkie wymogi Ministerstwa Edukacji Narodowej. Zostaliśmy utworzeni przez Fundację Kultury Informacyjnej i działamy w jej obiekcie.

Oferujemy autentyczny program nauczania Montessori.

Jak dzieci się uczą
Dzieci mają naturalną skłonność do pracy. Od urodzenia do piątego roku życia są zmysłowymi odkrywcami, konstruują swoje intelekty, absorbując każdy aspekt swojego środowiska, języka i kultury wszystkimi pięcioma zmysłami.

Przygotowane środowisko
Sala Montessori zapewnia przygotowane środowisko, w którym dzieci mają możliwość zareagowania na naturalną skłonność do pracy.

Nauczyciel Montessori
Nauczyciel Montessori odgrywa wspierającą, ale ważną rolę w grupie. Nauczyciel obserwuje, prowadzi i zachęca dzieci na zasadzie jeden do jednego.

Oddziały Montessori

Grupa żłobkowa
Jest to roczny program przeznaczony dla dzieci w wieku 2-3 lat, które są gotowe do samodzielnego uczęszczania na zajęcia. Dzieci, które ukończyły trzy lata, zostaną zaproszeni do grupy przedszkolnej.

Grupa przedszkolna
Jest to wzbogacony program dla dzieci w wieku od 3 do 5lat, który daje solidne podstawy do późniejszej nauki w szkołach.